Lotto generátor od Trejpy

Vytvořit tikety pro Lotto:


Popis programu

Program slouží k vygenerování náhodných tiketů bez opakování ke hře Lotto.

výběr „počet čísel v osudí“
Udává počet čísel, ze kterých je losováno. Je tedy nejvyšším možným číslem na tiketu.
výběr „počet čísel na jednom tiketu“
Udává, kolik čísel bude generováno do jednoho tiketu. Čísla každého tiketu budou zobrazena na jednom samostatném řádku ve vzestupném pořadí oddělená tabulátorem v políčku výsledku.
výběr „počet tiketů“
Nastavuje počet tiketů, tedy řádků v políčku výsledku.
tlačítko „generuj“
Tlačítko, které po stisknutí provede výpočet a v políčku výsledku ho zobrazí.
políčko „výsledek“
V políčku se zobrazí vygenerované tikety – co řádek, to nový tiket. Čísla jsou oddělena tabulátorem, což umožňuje snažší překopírování do tabulkového procesoru (Excel) nebo formátování v textovém editoru (Word, Writer, Wordpad) pomocí vlastních tabulátorů.

Pravidla hry


Tipy k nastavení a hře

Hrál jsem tuto hru s několika lidmi a zjistil jsem, že při nastavení deset čísel na tiketu z dvaceti v osudí se téměř při každém losování mezi cirka patnácti lidmi objeví dva až tři výherci.

Pokud tedy chcete riziko více výherců minimalizovat, zvyšte rozdíl mezi počtem čísel v osudí a počtem čísel na tiketu. Nezvyšujte ale rozdíl příliš, aby hráče nepřestala hra bavit. Podle mě je lepší pozorovat hráče po každém druhém tahu vykřikující „mám“ a věnovat do hry další cenu (nebo ji rozdělit), než aby křížkovali číslo jen jednou za pět tahů.

S mladšími účastníky se osvědčilo čísla i po výhře dotahat, protože mají obrovskou radost z toho, že mají splněno.


Kopírování výsledku do jiného programu

Klikněte do políčka výsledku pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte „vybrat vše“. Klikněte na označený text opět pravým tlačítkem a zvolte „kopírovat“. Ve vlastním textovém / tabulkovém programu klikněte pravým tlačítkem na požadované místo a vyberte možnost vložit.


Licence

Tento program a jeho výsledky je možno zdarma nekomerčně využívat. Autor však nepřebírá záruky za jeho funkčnost a správnost výsledků. Kopírování je dovoleno pouze v nezměněné podobě pro domácí použití. Zveřejňování programu je zakázáno. Respektujte prosím autorský zákon.

JavaScript je nyní vypnut.
Program nefunguje.
Zapněte si prosím JavaScript.


Trejpa – www.rikovsky.cz – 2011

Trejpa > programy > lotto generátor